سید حسین حسینی

دروازه بان استقلال تهران
1

پروفایل بازیکن

سن 29
قد 185 سانتی متر
وزن 80 کیلوگرم

زندگی نامه سید حسین حسینی

سید حسین حسینی در نهم تیر ماه 1371 در شیراز متولد شد . حسینی فوتبال خود را در سن 8 سالگی در پست هافبک وبعد پست گلری در تیم برق شیراز شروع کرد . او فوتبال حرفه ای خود را در سال 1389 با برق شیراز آغاز کرد و فقط برای این تیم دو بازی انجام داد و بعد از آن دست تقدیر او را به تهران آورد.

 

.

فوتبال حرفه ای سید حسین حسینی

حسینی توانست در نوجوانی به تیم ملی زیر 17 سال راه پیدا کند و بع از آن به تیم ملی زیر 20 سال رفت او در 19 سالگی به تیم مورد علاقه خود استقلال تهران راه پیدا کرد حسینی اولین بازی خود را برای استقلال در اوکراین در بازی دوستانه مقابل دینامو کیف به میدان رفت و بازی بعدی در سال 1392 در جام حذفی مقابل کاسپین قزوین بود در این دوبازی حسینی موفق به کلین شیت شد .حسینی اولین بازی در لیگ قهرمانان آسیا مقابل الریان در اردیبهشت 1393 به میدان رفت .

دوران سربازی سید حسین حسینی

حسینی خدمت خود را در تیم ملوان بندر انزلی در فصل 93-94  به مدت دوفصل به صورت قرضی بازی کرد.ملوان آن زمان در لیگ برتر حضور داشت . بعد از ملوان دوباره به استقلال برگشت.

  برگشت به استقلال

حسینی بعد از دوفصل حضور در ملوان به تیم محبوب خود برگشت او در سال 94 زمان سرمربیگری کارلوس کیروش به تیم ملی دعوت شد اولین بازی ملی در تیم ملی بزرگسال رو مقابل سیرالئون بازی کرد. پس از انتشار اسامی بازیکنان تیم ملی برای جام جهانی در بین گلر ها جای او خالی بود و از جام جهانی 2018 باز ماند . حسینی با تیم استقلال توانست قهرمان لیگ برتر در فصل 91-92 شود او نیز با استقلال قهرمان جام حذفی در فصل 96-97 نیز بشود . او توانست رکورد دار کلین شیت در تاریخ لیگ برتر نیز بشود .

 

 

 

 

ازدواج سید حسین حسینی

سید حسین حسینی در سال 1396 در اوج آمادگی تصمیم به ازدواج گرفت . نام همسر او پریا رخشنده است حسینی یک دختر دارد به نام مانلی که در 3 مرداد 1398 به دنیا آمد همسر حسینی نیز استقلالی می باشد و از لحاظ روحی همیشه به او کمک میکند حسینی خودش میگوید :خیلی وقت ها که ناراحت از گل خوردنم بودم  همسرم بهترین روانشناس برایم بود و میگفت ناراحت نباش یا تو مقصر بازشدن دروازه تیم نبودی و …  همین حرفایش به من روحیه و انرژی داده

مشخصات فردی

سید حسین حسینی هم اکنون در استقلال با شماره پیراهن 1 با قد 1متر رو 85 سانتی متر و وزن 80 کیلوگرم  بازی میکند .